ISO 17100:2015

Tłumaczenie dokumentów samochodowych

Jedną z usług oferowanych przez nasze Biuro Tłumaczeń są profesjonalne tłumaczenia dokumentów samochodowych. Kiedy mogą się one okazać przydatne? Oczywiście, podczas zakupów pojazdu poza granicami naszego kraju. Kupując samochód za granicą, dajemy spore pole do działania dla tłumaczy przysięgłych, którzy są w stanie przygotować dokładne tłumaczenie dokumentów auta niezbędne do legalnego korzystania z pojazdu w naszym kraju. Nasi tłumacze to specjaliści w tłumaczeniu dokumentów związanych z zakupem pojazdu. Posiadanie tłumaczenia uwierzytelnionego dokumentów samochodowych jest warunkiem obowiązkowym do rejestracji zagranicznego pojazdu w urzędzie, a co za tym idzie – jest konieczne do tego, by móc korzystać z samochodu w Polsce.

Dlaczego warto zamówić tłumaczenie dokumentów samochodowych?

Rejestrując w urzędzie auto, wymagane jest okazanie dowodu rejestracyjnego. W przypadku pojazdu spoza Polski zaleca się jego przetłumaczenie, nawet jeśli na danej stronie znajduje się jedynie:

  • numer VIN,
  • data zakupu,
  • czy rejestracji.

Przy takich informacjach mogą znajdować się dodatkowe zapiski, które również muszą być jawne. Tłumaczenia dokumentów samochodowych w wykonaniu naszych tłumaczy przysięgłych są kompleksowe i szczegółowe, dlatego klienci Biura KMK mają pewność, że na przetłumaczonej wersji dowodu rejestracyjnego znajdą się wszystkie szczegółowe informacje z oryginału.

Które dokumenty muszą być tłumaczone przez tłumaczy przysięgłych?

Dokumenty, których tłumaczenie podlega uprzysięgleniu, a więc tłumaczenia muszą podjąć się tłumacze posiadający status przysięgłych, to dowód rejestracyjny (wszystkie jego części), dowód zapłaty-faktura, a także umowa kupna-sprzedaży. Tłumaczenie umowy kupna-sprzedaży jest wymagane, nawet jeśli pierwotna umowa została sporządzona w wersji dwujęzycznej. W takim wypadku tłumaczowi przysięgłemu pozostaje jedynie poświadczyć, że polskie tłumaczenie faktycznie odpowiada umowie w języku obcym.

Biuro Tłumaczeń KMK w Warszawie jest doświadczoną agencją tłumaczeń, specjalizującą się w tłumaczeniu stron internetowych, dokumentów specjalistycznych oraz technicznych. Wśród usług oferowanych przez naszą firmę dostępne są również tłumaczenia dokumentów samochodowych respektowane przez urzędy w naszym kraju. Zajmujemy się zarówno tłumaczeniem stricte angielskich czy niemieckich dokumentów samochodowych, jak i tłumaczeniem umowy kupna samochodu

Tłumaczenie dokumentów samochodowych z krótkim terminem w niewygórowanej cenie? Żaden problem, zgłoś się do Biura Tłumaczeń KMK. Zapewnimy szybkie i fachowe tłumaczenie. Zapraszamy do wysyłania niezobowiązujących zapytań, a także przesyłania nam szczegółów swoich zleceń w celu zapoznania się z kosztem tłumaczenia dokumentów samochodu w naszym Biurze.

5/5 - (1 vote)
tłumaczenia techniczne

Skontaktuj się z nami

lub wyślij e-mail bezpośrednio  

KMK Biuro Tłumaczeń

ul. Powstańców Śląskich 1/45 | 01-381 Warszawa | woj. mazowieckie | NIP: 1180042347 | REGON: 010347150
Copyrights © 1997 – 2018 KMK Biuro Tłumaczeń. Wszystkie prawa zastrzeżone.