ISO 17100:2015

Zlecenia przez Internet

W dzisiejszych czasach można obsługiwać zlecenia tłumaczenia np. instrukcji technicznej jest poprzez Internet, od zapytania do wysłania gotowego tlumaczenia klientowi. Każde biuro tłumaczeń ma stronę internetową, na której można złożyć zlecenie, ponadto zlecenia przyjmowane są także mailowo. Co nie znaczy, że nie można tłumaczenia przesłać pocztą lub osobiście przynieść do biura.
Internet umożliwia obsługę Klientów w całej Polsce ,czy w Europie. Dlatego większość biur ma jedną siedzibę, chociaż ich Klienci pochodzą z daleka. Do obsługi internetowej zleceń konieczna jest odpowiednia infrastruktura, co obejmuje odpowiednie łącze, oprogramowanie jak również własne serwery. Duże instrukcje DTR, instrukcje maszyn budowlanych lub dokumentacje przetargowe można zapisać na serwerze biura tłumaczeń w specjalnie przydzielonym koncie ftp.
Należy docenić taką formę obsługi zleceń, gdyż umożliwia szybkie przyjmowanie i obsługę tłumaczeń.
W razie tłumaczenia ekspresowego, dużo szybciej prześlemy je do biura mailem (lub formularzem ze strony). Wiele osób ceni sobie kontakt bezpośredni, jednak gdy ważna jest szybkość obsługi należy korzystać z Internetu.

Również odbiór wykonanego tłumaczenia odbywa się internetowo. Klienci bardzo często oczekują, że biuro tłumaczeń dostosuje się do dokładnie określonej godziny oddanie np. „tłumaczenie musi być przesłane do godziny 12.00”. I znowu możemy dotrzymać terminu tylko dzięki korzystaniu z internetu, inaczej przyjazd ewentualnie dowóz tłumaczenia musiałby opóźnić dostawę tłumaczenia ekspresowego do klienta.

Rate this post
tłumaczenia techniczne

Skontaktuj się z nami

lub wyślij e-mail bezpośrednio  

KMK Biuro Tłumaczeń

ul. Powstańców Śląskich 1/45 | 01-381 Warszawa | woj. mazowieckie | NIP: 1180042347 | REGON: 010347150
Copyrights © 1997 – 2018 KMK Biuro Tłumaczeń. Wszystkie prawa zastrzeżone.