ISO 17100:2015

Co nam daje członkostwo w Unii Europejskiej?

Europeizacja jest w rozkwicie, granice są otwarte, a wyjazd do innego kraju nie stanowi dla nas problemu. Co jeszcze dało nam wejście do UE?
Myślę, że to temat na pracę magisterską (jak nie doktorską), ale można wymienić kilka punktów.

Po pierwsze – otworzyły się przed nami rynki zagraniczne. Znalezienie pracy w innym kraju nie jest niemożliwe. Wystarczy trochę samozaparcia, przetłumaczonych dokumentów i możemy podbijać inny kraj.

Inna sprawa to korzystanie ze środków unijnych. Dzięki nim rozwijamy się jako naród, a poza tym znajdujemy sobie zajęcie. Jesteśmy przedsiębiorczym krajem, co roku bijemy rekordy pod względem zakładania działalności gospodarczych. Część z nich nie zostałoby utworzonych bez pomocy środków z UE. jednak żeby nie było tak kolorowo, jeżeli coś bierzemy, musimy się też dostosować. Np. do przepisów unijnych, co jest często męczące dla mniejszych firm.

Kolejna rzecz, to możliwość uczenia się na uczelniach zagranicznych. Jest to bardzo rozwijające i ciekawe doświadczenie. Poza tym, ludzie z innych krajów mogą nas odwiedzać w podobnym celu. O korzyściach turystycznych nie będę wspominać, bo jest to oczywiste.

Reasumując – dzięki UE mamy większe możliwości niż wcześniej – szczególnie w sensie gospodarczym.

5/5 - (1 vote)
tłumaczenia techniczne

Skontaktuj się z nami

lub wyślij e-mail bezpośrednio  

KMK Biuro Tłumaczeń

ul. Powstańców Śląskich 1/45 | 01-381 Warszawa | woj. mazowieckie | NIP: 1180042347 | REGON: 010347150
Copyrights © 1997 – 2018 KMK Biuro Tłumaczeń. Wszystkie prawa zastrzeżone.