ISO 17100:2015

Tłumaczenia – język rumuński

Język rumuński jest językiem urzędowym Rumunii i Mołdawii. Obowiązuje tez w części Serbii, zwaną Wojwodiną. zaliczamy go do grupy języków romańskich indoeuropejskich. Posługuje się nim około 24 mln ludzi. Co ciekawe, duża grupa użytkowników jest w Izraelu czy Australii.

na krajowych uniwersytetach w Poznaniu i Krakowie, jest możliwość studiowania filologii rumuńskiej. Aktualnie jest około 35 tłumaczy przysięgłych języka rumuńskiego. Mimo tak małej ilości profesjonalistów, Biuro Tłumaczeń KMK jest w stanie zająć się Państwa tłumaczeniem. Mamy doświadczony zespół, który nie raz zajmował się tekstami z języka rumuńskiego.

Podobnie jak w innych językach, w rumuńskim występują dialekty. Historia języka rumuńskiego sięga wieku XVI. Do XIX język był zapisywany cyrylicą. Co ciekawe, w Mołdawii cyrylica obowiązywała do 1989r.

Język rumuński jest o tyle ciekawym językiem, że ma dużo naleciałości z innych języków słowiańskich. próbowano z tym walczyć i wprowadzano słowa rumuńskie, zamiast słów z języka francuskiego czy włoskiego. Wynikało to przede wszystkim z racji położenia Rumunii.

Tłumaczenie języka rumuńskiego, jest przydatne w naszym społeczeństwie, by -podobnie jak z w innych językach – poszerzać swoje kontakty handlowe i ekonomiczne.

5/5 - (1 vote)
tłumaczenia techniczne

Skontaktuj się z nami

lub wyślij e-mail bezpośrednio  

KMK Biuro Tłumaczeń

ul. Powstańców Śląskich 1/45 | 01-381 Warszawa | woj. mazowieckie | NIP: 1180042347 | REGON: 010347150
Copyrights © 1997 – 2018 KMK Biuro Tłumaczeń. Wszystkie prawa zastrzeżone.